Dobové prospekty

 Příjemnou zábavu...

Na prospektech a reklamních snímcích z roku 1964 se setkáte s těmito vozy MB: oranžovočervené (831) a tmavomodré (432) s bíločerným čalouněním a bílými sedadly; bílé, modré (425) a tmavomodré (432) s červenobílým čalouněním a červenými sedadly; vůz ve slonové kosti 612 s růžovobílými sedadly. Tyto obrázky naleznete na adrese http://www.embecko.inczech.net (galerie - reklamní materiály).

Vlevo: Přední strana francouzského prospektu z roku 1965. Vůz na snímku je zajímavý žlutými reflektory odlišujícími se tvarem od tuzemské produkce.

Vpravo: Snímky bílého a červeného vozu z roku 1964 jsou na prospektech z počátku výroby velmi časté, i když se u bílé nejednalo o standardní odstín.

     

 

Vlevo nahoře: tuzemský letáček z téže doby.

Vpravo: Velmi efektní černobílé čalounění červeného vozu. Za povšimnutí stojí také nedělené textilní čalounění podlahy.

Vlevo dole: Obrázek neznámého původu z roku 1965 s tolik diskutovaným "vyplétaným" mezikružím, které se téhož roku objevilo také na voze vystavovaném na strojírenském veletrhu v Brně.

     
Vlevo i vpravo: Snímky z poměrně rozsáhlého prospektu z roku 1965 určeného v různých jazykových mutacích pro zahraniční trhy.
Vůz vlevo je zajímavý kryty kol ve stylu R8.
Podobný vůz modelu ´64 můžete obdivovat na adrese: www.pragos.cz/veterani/clanek.php3?id=10&fromhome=ok

Snímek vpravo dole je samozřejmě zrcadlově převrácen.

     
Vlevo: Prospekt mototechny na vůz 1000MBX deLuxe z roku 1967. Vůz sám je o více než rok starší a postrádá proto ozdobné mezikruží ráfků.  
     

 
"Rodinka na výletě"
Vlevo i vpravo: Snímky pořízené ve studiu na sklonku roku 1965. Interiérově vůz odpovídá příplatkovému provedení modelu 1966 (textilní potah sedadel), vnějším vzhledem se však jednalo o model standard 1967. Prospekt vzbudil v zahraničí dojem, že v Československu se prodává modernější vůz. My však víme, že i u nás se mřížka objevila až od 9. série na modelu deLuxe.
Další snímek téhož vozu naleznete zde.


     
Vlevo: Prospekt Mototechny na vůz 1000MB deLuxe z roku 1967.

Vpravo: Totéž provedení vozu.
 

     
1000 MBT "tourist" modelu 1968 (vlevo)
a 1969 (vpravo).
Slušný člověk se jen otřese, brrr...

Obsáhlý prospekt modelů 1968 naleznete na této adrese.

     


Vlevo: 1000MB modelu ´69. "Prostorný, výkonný a dobře vybavený vůz Škoda 1000MB Vám poskytne radost z pohodlné, rychlé a bezpečné jízdy." (!!!)

Vpravo: Reklamní 1100MB deLuxe ´69 odlišující se od vozů vídaných toho roku na našich silnicích jasně červenou barvou a zrcátkem v blatníku. Mimochodem, na jiném prospektu si zahrálo roli "tisícovky", jak můžete posoudit sami.


 

   

Vlevo i vpravo: Tentýž červený vůz, nyní jako 1000MB deLuxe. Za povšimnutí stojí lišta přední masky: je jiná než sériové provedení.

     

 

zpět na úvodní stránku